Přeskočit navigaci

Tłumaczenie - Fachowy tekst techniczny – z i na język czeski

Szukasz profesjonalnego tłumacza języka czeskiego? Właśnie go znalazłeś.

Mamy bogate doświadczenie z tym rodzajem tłumaczeń.

Aby otrzymać bezpłatną kalkulację tłumaczenia z/na język czeski prześlij e-mail z tekstem do przetłumaczenia.

Bezpłatną kalkulację otrzymasz w przeciągu godziny.

Szybko i zachowaniem najwyższej jakości przetłumaczymy Państwu fachowy tekst techniczny łącznie z urzędowym uwierzytelnieniem.

Fachowy tekst techniczny – sposoby tłumaczenia

Fachowy tekst techniczny może przetłumaczyć tłumacz przysięgły języka czeskiego lub zwykły tłumacz języka czeskiego.

Konkretnie możemy zaoferować: zwykłe tłumaczenie fachowego tekstu technicznego, uwierzytelnione tłumaczenie fachowego tekstu technicznego (urzędowe tłumaczenie fachowego tekstu technicznego), korektę fachowego tekstu technicznego.

Aby uzyskać więcej informacji o naszych tłumaczeniach prosimy wejść na stronę główną, klikając tutaj:

TŁUMACZ – POLSKO – CZESKI.PL

POPROŚ O BEZPŁATNĄ WYCENĘ TŁUMACZENIA

Ogólnie odnośnie języka czeskiego i tłumaczeń:

Czym jest transkreacja z języka czeskiego na polski?
Coraz to więcej europejskich firm rozpoczyna własną aktywność w Polsce. W szeregu przypadków są to firmy wywodzące się z Czech, czyli kraju o trochę innej kulturze. Kiedy tak właściwie firmy takie trafiają na rynek, rozpoczynają niesłychanie aktywną kampanię marketingową oraz reklamową. Wtedy okazuje się, że nie ma możliwości dosłownego tłumaczenia tekstów reklamowych z języka czeskiego, ponieważ połączone są one nieraz z krajową kulturą i czeskim żartem, jaki dla rodaków jest najzwyczajniej w świecie niejasny.
W takiej sytuacji, potrzebna jest transkreacja tekstu. Tłumacz, który podejmuje się takiego zagadnienia, nie tłumaczy dokładnie tekstu z języka czeskiego, a tylko opiera się na nim i dostosowuje do lokalnych rzeczywistości oraz ceremoniałów. Transkreacja to nie tylko tłumaczenie, lecz również poniekąd copywriting i żąda zdolności językowych i polotu.
Niesłychanie istotne jest, aby nowo skonstruowany tekst reklamowy odpowiadał wymaganiom korporacji czeskiej i nawiązywał do jej kampanii marketingowych, a równolegle najprzyzwoiciej trafiał do krajowego odbiorcy.